W naszej ofercie posiadamy gamę szeroki wybór płytek tarasowych w różnych formatach od 30×60, przez 60×60,60×120 do większych płyt.
Płytki te spełniają normy – przede wszystkim są mrozoodporne. Posiadają odpowiednią antypoślizgowość, którą dobieramy razem z klientem zależnie gdzie dany produkt ma leżeć. Schody / taras / taras zadaszony. Do każdej powierzchni dobierzemy odpowiednią płytkę biorąc również pod uwagę okresowość korzystania z danej przestrzeni.
Wygląd naszych płytek tarasowych można podzielić na :
- płyty z surowego betonu imitujące beton architektoniczny,
- płyty imitujące drewno,
- płyty z wyeksponowanymi szlachetnych kruszywem,
- płyty o strukturze naturalnego kamienia,
- płyty monokolorystyczne dopasowane do elewacji budynku.
Płytki tarasowe to nie tylko płytki klejone, ale od paru lat oferujemy naszym klientom możliwość wykonania tarasu wentylowanego.
Taras wentylowany tworzą płyty tarasowe zamontowane na specjalnych wspornikach ustawionych na stabilnym podłożu. Wsporniki produkowane są z odpowiednich tworzyw sztucznych (polipropylenu wzmacnianego), które dobrze przenoszą obciążenia zarówno przy dodatnich, jak i ujemnych temperaturach, nie uginają się i są odporne na uszkodzenia. Mogą być o stałej lub regulowanej wysokości, ustawiane lub mocowane na stałe na stabilnym podłożu. Ich wybór zależy głównie od rodzaju podłoża i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Płyty tarasowe na wspornikach mogą być układane na każdym podłożu – na gruncie, nowych i starych wylewkach betonowych, a także zniszczonych płytkach ceramicznych.
Posiadamy w swojej ofercie Gresy 2 cm na tarasy wentylowane rożnych polskich i zagranicznych producentów, oraz systemy – podstawki pod płyty
Wykonując taras wentylowany na gruncie postępujemy analogicznie jak przy nawierzchniach krytych kostką brukową: podbudowa musi być dobrze przygotowana i zagęszczona z właściwie wyprofilowanymi spadkami. Pamiętajmy jednak, aby z ostatniej warstwy podbudowy nie wystawały zbyt duże fragmenty klińca (kruszywa). Bezpośredni kontakt takich fragmentów z płytą może w przyszłości powodować jej pęknięcia. Na przygotowanej podbudowie układamy wsporniki, a na nich płytki tarasowe. Taka nawierzchnia nie wymaga pracochłonnego układania płyt, wibrowania i fugowania. W dodatku wszelkie nierówności (czy to powstałe przy przygotowaniu podłoża, czy później) możemy w każdej chwili usunąć – wystarczy, że podniesiemy płyty i wyregulujemy wysokość wsporników.
Tarasy wykonane na stropach bardziej tradycyjnymi metodami niosą za sobą trudności wykonawcze i związane z nimi błędy. Mogą mieć one różne źródła. Jedna skutek jest zawsze ten sam: nieszczelna warstwa izolacji przeciwwilgociowej, która prowadzi do zawilgocenia stropu i jego erozji. Układanie płyt tarasowych na wspornikach umożliwia praktycznie dowolny wybór materiału izolacyjnego (począwszy od środków bitumicznych, na foliach i membranach kończąc), nie wymaga też mocowania płyt na stałe, eliminuje więc wszystkie wady tarasów na stropach. Jedynym wymaganiem technicznym jest prawidłowe ukształtowanie spadków, tak aby woda deszczowa mogła swobodnie spływać z powierzchni tarasu.
Pamiętajmy, że w przypadku tarasu wentylowanego woda spływa pod powierzchnią, a nie po niej. Taki układ ma jeszcze jedną zaletę – nie wymaga stosowania kilkucentymetrowego progu pod drzwiami tarasowymi. Precyzując, próg jest, ale znajduje się poniżej powierzchni tarasu.
Ułożenie płyt tarasowych na wspornikach to także sprawdzony sposób, aby naprawić nieszczelne tarasy na dachach wykonanych w sposób tradycyjny – płytki ceramiczne na warstwie izolacji przeciwwilgociowej. Wystarczy, że na istniejące kafle położymy nową warstwę izolacji przeciwwilgociowej, a na niej ułożymy płytki tarasowe na wspornikach.
Taka naprawę powinniśmy przeprowadzać w ciepłe i suche dni, aby nieszczelny dach zdążył przeschnąć. Jako nową izolację zastosujmy folię lub membranę rozwijaną z rolki, której szczelność gwarantuje producent. Jeśli podczas eksploatacji tarasu izolacja zostanie uszkodzona, jej naprawa jest łatwa – nad uszkodzonym miejscem podnosimy płyty tarasowe, łatamy dziurę i ponownie układamy płyty. Jedynym ograniczeniem jest tu odpowiednia ilość miejsca licząc od powierzchni starego tarasu do spodu drzwi prowadzących na niego.